Drukuj
 PAMIEC81-PNG
 
„GDY GAŚNIE PAMIĘĆ LUDZKA, DALEJ MÓWIĄ KAMIENIE”
13 GRUDNIA 1981 – PAMIĘTAMY!
 
„GDY GAŚNIE PAMIĘĆ LUDZKA, DALEJ MÓWĄ KAMIENIE”
13 GRUDNIA 1981 – PAMIĘTAMY!
 
W związku z realizacją w naszej szkole kuratoryjnego projektu „Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie 13 grudnia 1981 – Pamiętamy!" uczniowie  przystąpili do realizacji kolejnego działania w ramach w/wym. projektu. W dniu 9 listopada nauczyciel historii przeprowadził w klasie VII i VIII lekcje historii z wykorzystaniem tek edukacyjnych poświęconych stanowi wojennemu. Teki edukacyjne zostały przygotowane przez Oddział IPN w Katowicach oraz Śląskie Centrum Wolności i Solidarności „Stan wojenny 1891-1983” z okazji 40 rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w naszym kraju. Powyższe materiały edukacyjne zawierają teksty źródłowe oraz zadania dla uczniów. Ich celem jest uzupełnienie wiedzy zawartej w podręcznikach szkolnych na temat stanu wojennego. Uczniowie wraz z nauczycielem analizowali teksty źródłowe po czym rozwiązywali przygotowane dla nich ćwiczenia. Celem przedsięwzięcia jest przygotowanie uczniów do świadomego przeżywania 40 rocznicy wprowadzenia w Polsce stanu wojennego.
 

Akcje w których uczestniczymy

pojemnik_na_baterie.jpg
Copyright © 2024 Szkoła Podstawowa nr 2 w Siewierzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Wednesday the 29th. Siewierz