Drukuj

 

received 187179093294721

PIERWSZY LEŚNY RAJD PRZEDSZOLAKA

W Pierwszym Leśnym Rajdzie Przedszkolaka, który zorganizowany został przez naszych rodziców we współpracy z Nadleśnictwem Siewierz, brały udział dzieci z obydwóch grup przedszkolnych wraz z rodzeństwem i rodzicami.

Spotkaliśmy się pod Leśniczówką i wyruszyliśmy w trasę przygotowaną i wyznaczoną na mapach stworzonych dla nas przez rodziców. Na mapach oznaczone były punkty, które musieliśmy wyszukać i rozpoznać w odniesieniu do zdjęć. Drogę przemierzaliśmy
w towarzystwie Pana leśniczego, który opowiadał o lesie i jego mieszkańcach. Udało nam się dostrzec różne ptaki, poznaliśmy budowę drzew, nauczyliśmy się określać ich roczny przyrost, widzieliśmy tropy sarny. Bogactwo roślin i owadów, ciekawe informacje, wspólne poszukiwanie miejsc charakterystycznych i zbieranie naklejek – przedstawiających zwierzęta zamieszkujące las, to wszystko spowodowało, że drogę przeszliśmy bardzo szybko i bez marudzenia.

Na końcu rajdu czekała na nas niespodzianka – przedstawienie przygotowane przez rodziców. Czerwony Kapturek, który sprytem pokonał złego wilka – to było coś! Po tych emocjach i fizycznym wysiłku mogliśmy poczęstować się kiełbaską z grilla i wspaniałymi ciastami. W lesie przy pięknej pogodzie tańczyliśmy, bawiliśmy się, jeździliśmy wieloosobowym rowerem turystycznym i było cudownie!

Dziękujemy, za ten wspaniały czas pełen radości.

Katarzyna Sikorska


Akcje w których uczestniczymy

pij_mleko.jpg
Copyright © 2024 Szkoła Podstawowa nr 2 w Siewierzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Monday the 4th. Siewierz