Drukuj

Innowacja pedagogiczna „W Kotlinie Siewierza”

W ramach innowacji pedagogicznej na lekcjach geografii uczniowie klasy 7 pracowali metodą projektu badawczego, mającego na celu poznanie środowiska przyrodniczego mikroregionu, w którym położona jest szkoła. Projekt realizowany był jako poszerzenie podstawy programowej w zakresie poznawania swojej małej ojczyzny.

Uczniowie wykorzystywali różnorodne metody pracy, ze szczególnym uwzględnieniem obserwacji, działań praktycznych w terenie, pracy z mapami i literaturą oraz Geograficznego Systemu Informacji (GIS). Samodzielne poszukiwanie i selekcjonowanie informacji, współpraca w grupach oraz praca badawcza z pewnością rozbudziły w nich wyobraźnię twórczą oraz poszerzyły zainteresowania. Zapraszamy do obejrzenia prezentacji, która jest efektem działania uczniów i przedstawia środowisko przyrodnicze Kotliny Siewierza – regionu, w którym położona jest nasza szkoła.

K. Maciążek

 

 

Akcje w których uczestniczymy

pij_mleko.jpg
Copyright © 2021 Szkoła Podstawowa nr 2 w Siewierzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Wednesday the 22nd. Siewierz